28. - 31. 1. 2010 vodní přehrada Lipno (Lipno nad vltavou, Přední Výtoň a Frymburk)

3. února 2010 v 18:00 |  zážitky
28.1.2010 Jsme večer celí natěšení dorazili do Loděnice Lipno v turistické vesnici Lipno nad Vltavou. Ubytovali jsme se v krásném apartmánu a uvařili si teplý a povzbuzující čaj. Po rozbalení věcí jsme si nazuli pohorky a vyrazili na procházku po přehradě.
Foukal asi tak 10 m/s silný vítr a po zasněžené ledové ploše se proháněl sněžný prach neuvěřitelnou rychlostí. Ze sněhu se odráželo světlo a tak bylo i za černé tmy vidět. Po chvilce jsme dorazili na hlavní dráhu na přehradě, určenou pro bruslaře. Po vyhrnuté ledové cestě jsme se klouzali až do Maríny na samém konci přehrady a zpátky jme šli přes vyhrnutou cyklostezku až do loděnice.

29.1.2010 Byla příjemná lyžovačka při mírném sněžení a teploty kolem -7°C. Obědvali jsme na vrcholu Kramolínu. Ohřáli jsme si žaludek a vyrazili zpět na sjezdovku. Večer jsme ještě vyrazili na procházku po okolí a cestou jsme se pořádně vyváleli ve sněhu.


30.1.2010 Markétka na nás ostatní byla pěkně naštvaná, když jsme jí ráno oznámili, že se dnes bude konat celodenní výlet na běžkách. ( Původně jsme totiž měli uskutečnit celodenní bruslení na vyhrnuté dráze po Lipně). Začínali jsme v Loděnici, kde jsme vjeli na přehradu, vyrazili jsme tedy po zasněženém ledu.
Přes noc se ale oteplilo. Po chvíli se na běžky přilepil sníh a tak jme rychle z ledu (spíš teda z břečky) přešli na vyjetou stopu, po které jsme se již bez větších problémů dostali do Frymburku, kde jsme si dali výbornou česnečku a pizzu.
Cesta zpět byla převážně zkopce a tak trvala výrazně kratší dobu a navíc se dalo jet po ledu až do Přední Výtoně => stopa byla zmrzlá a ne mokrá.

Přes den vyhrnuli místní údržbáři loděnice malé hřišťátko na ledu před Loděnicí a tak jme zde večer bruslili.

Přední Výtoň...

Frymburk...

31.12010 Jsme náš pobyt završili další lyžovačkou. Tentokrát jsme lyžovali jen do 2 hodin odpoledne. oběd jsme si dali v restauraci U Yetyho, která byla naprosto nacpaná lyžařema, ale nakonec jsme místo na sezení našli.
Domů jsme odjeli v 15:00 ( moc se nám odsud nechtělo a tak jsme to protahovali).
Slavná restaurace......pohled z apartmánu směrem na Lipno


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama