Únor 2010

100tý návštěvník

25. února 2010 v 15:49 organizační
Nedávno se na náš blog kouknul 100tý návštěvník, moc děkujeme, a doufámě, že se toto číslo bude zvyšovat!


Návštěva skleníku Fata Morghana v Pražské botanické zahradě. Instalace PET - ARTU Veroniky Richterové

22. února 2010 v 20:56 | vitaken.blog.cz |  fotogalerie

Veronika Richterová (manželka Michala Cihláře - grafika ) je umělkyně, která kromě svých půvabných soch a mozajek se věnuje PET-ARTu, což je umění, jehož hlavním materiálem pro tvorbu jsou pet láhve, jejich víčka a pod.
Richterová nyní vystavuje svoje instalace ve Fata Morghaně v botanické zahradě hl. m. Prahy. Instalace doslova zapadají do rostlin a u některých zvířat nejdřív člověk bedlivě pozoruje okolí, než najde to, co hledá. Určitě stojí za to si výstavu prohlédnout.


Kvíz online - Nyní lze potrénovat své schopnosti v pravidlech jachtingu i na internetu

19. února 2010 v 22:05 jachting
Pro zobrazení kvízu klikněte zde. (bohužel jen v angličtině)
28. - 31. 1. 2010 vodní přehrada Lipno (Lipno nad vltavou, Přední Výtoň a Frymburk)

3. února 2010 v 18:00 zážitky
28.1.2010 Jsme večer celí natěšení dorazili do Loděnice Lipno v turistické vesnici Lipno nad Vltavou. Ubytovali jsme se v krásném apartmánu a uvařili si teplý a povzbuzující čaj. Po rozbalení věcí jsme si nazuli pohorky a vyrazili na procházku po přehradě.
Foukal asi tak 10 m/s silný vítr a po zasněžené ledové ploše se proháněl sněžný prach neuvěřitelnou rychlostí. Ze sněhu se odráželo světlo a tak bylo i za černé tmy vidět. Po chvilce jsme dorazili na hlavní dráhu na přehradě, určenou pro bruslaře. Po vyhrnuté ledové cestě jsme se klouzali až do Maríny na samém konci přehrady a zpátky jme šli přes vyhrnutou cyklostezku až do loděnice.

29.1.2010 Byla příjemná lyžovačka při mírném sněžení a teploty kolem -7°C. Obědvali jsme na vrcholu Kramolínu. Ohřáli jsme si žaludek a vyrazili zpět na sjezdovku. Večer jsme ještě vyrazili na procházku po okolí a cestou jsme se pořádně vyváleli ve sněhu.


30.1.2010 Markétka na nás ostatní byla pěkně naštvaná, když jsme jí ráno oznámili, že se dnes bude konat celodenní výlet na běžkách. ( Původně jsme totiž měli uskutečnit celodenní bruslení na vyhrnuté dráze po Lipně). Začínali jsme v Loděnici, kde jsme vjeli na přehradu, vyrazili jsme tedy po zasněženém ledu.
Přes noc se ale oteplilo. Po chvíli se na běžky přilepil sníh a tak jme rychle z ledu (spíš teda z břečky) přešli na vyjetou stopu, po které jsme se již bez větších problémů dostali do Frymburku, kde jsme si dali výbornou česnečku a pizzu.
Cesta zpět byla převážně zkopce a tak trvala výrazně kratší dobu a navíc se dalo jet po ledu až do Přední Výtoně => stopa byla zmrzlá a ne mokrá.

Přes den vyhrnuli místní údržbáři loděnice malé hřišťátko na ledu před Loděnicí a tak jme zde večer bruslili.

Přední Výtoň...

Frymburk...

31.12010 Jsme náš pobyt završili další lyžovačkou. Tentokrát jsme lyžovali jen do 2 hodin odpoledne. oběd jsme si dali v restauraci U Yetyho, která byla naprosto nacpaná lyžařema, ale nakonec jsme místo na sezení našli.
Domů jsme odjeli v 15:00 ( moc se nám odsud nechtělo a tak jsme to protahovali).
Slavná restaurace......pohled z apartmánu směrem na Lipno