Dan Bárta

31. října 2008 v 17:29 |  projekty a referáty

Dan BártaNarozený v roce 1969 v Karlových Varech.
Tento muzikant začal vynikat začátkem devadesátých letech. Dan Bárta je držitelem pěti cen Akademie populární hudby.
Dan Bárta začínal ve skupině Tom Soyer. dále účinkoval v rockové kapele Alice která poprvé vystupovala v roce ´´91. Skupina natočila demosnímky, které přehrála D. Kollerovi, jemu se to zalíbilo a tak pozval Alici jako předkapelu Lucie a produkoval Bártovi a spol. první album Yeah! (1992) s Alicí udělali další 3 desky, ale po té třetí se rozpadli. Dan Bárta dále začal účinkovat v kapele J.A.R. - náhle začal hrát funk či jazz.
V polovině devadesátých letech byl Bárta známí v muzikálu Jesus Christ Superstar ve kterém zpíval Ježíše a Jidáše. po té se ocitl v muzikále Evita. pak se Dan Bárta s muzikály rozloučil. Vzpomínkou zůstala i popová skupina Sexy Dencers. Stále ale účinkoval v kapele J.A.R. kde přetvářel písničky z Alice.
Deset let tedy trvalo, než Dan Bárta zrál na svojí produkci, kde mohl být úplně spokojený.
V roce 2000 se začíná prodávat album Illutratosphere, které sám i napsal. Další album Entropicture nabídl posluchačům v roce 2003. tento rok i dostal za toto album ocenění Akademie populární hudby za rok ´´03 v kategorii nejlepší zvukový záznam a zpěvák se stává i zpěvákem roku.další skvělé album skupiny Illustratosphere bylo roku 2005 (2 cd) Retropicture - live. Tato skupina funguje výborně do dneška.

Dan Bárta při zpívání zvláštně hýbá rukama
zdroj: text: www.danbarta.cz


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama